Senioren - ESC 1

< Terug

Competitie:
Programma
Uitslagen en Standen
Tegenstanders
Oefenwedstrijden

Portretten

Statistieken

Beker:
Programma
Uitslagen en Standen


Elftal ESC 1 2010 / 2011

 

 

24 aug. - Elburger Sportclub bijna in volgende beker-ronde.
Elburger Sportclub heeft a.s. zaterdag  in de laatste bekerwedstrijd in de poule-fase,  thuis tegen Hatto Heim, genoeg aan gelijkspel om de volgende beker-ronde te halen.

De uitwedstrijd op de spiksplinternieuwe kunstgrasmat  van de zondag 3e klasser Heino eindigde, na een weinig verheffend duel, in een 2-0 overwinning voor de Elburgers.

De beginfase zag er veelbelovend uit en de blauw-witten leken in no-time op een voorsprong te komen. Daarna verflauwde het spel echter  en het duurde nog tot even voor rust alvorens Robbert van Schie, na een uitstekend genomen vrije schop, zijn ploeg aan de leiding bracht.

De tweede helft was nog maar enkele minuten oud of scheidsrechter Van Harmens was al genoodzaakt het duel een tiental minuten stil te  leggen vanwege onweer.

In “de derde helft” bleven de Elburgers vervolgens vrij gemakkelijk overeind en terwijl de duisternis intrad  bepaalde Mark Jaket de eindstand op 2-0. 


23 aug. - ESC wint verdiend van ´t Harde
Op de tweede speeldag van de Rabobank Veluwecup heeft ESC een verdiende 2-0 zege geboekt op ´t Harde. Mark Jaket en Robbert van Schie zorgden voor de goals aan Elburger zijde. Ondanks de nederlaag won ’t Harde de eerste editie van de Rabobank Veluwecup, aangezien de ploeg van trainer Erwin Brem vorige week al met 9-0 won van Hatto-Heim.
In de eerste helft viel er op sportpark Bovenmolen bar weinig te genieten. Na de terecht afgekeurde goal van ESC’er Andries van der Beek (hands), was ’t Harde in de 24e minuut dicht bij de openingstreffer. Het schot van Jean-Michel van de Schootbrugge werd echter gekeerd door keeper Frans Koornberg. In de rebound schoot Henk Elskamp van een paar meter over. In de blessuretijd van het eerste bedrijf was het ESC dat vrijwel uit het niets op voorsprong kwam. Mark Land bediende Mark Jaket op maat. De uitgekomen Jelle Brouwer was te laat en moest lijdzaam toezien hoe Jaket de doelman simpel omspeelde en in een leeg doel binnen schoot. “Ik vond dat wij in de eerste helft de controle hadden, maar je ziet dat ESC uit het niets keihard kan toeslaan”, aldus ’t Harde-trainer Erwin Brem.
De goal gaf ESC duidelijk vleugels, want na rust hadden de blauw-witten het betere van het spel. In een kwartier tijd kreeg de formatie van trainer Wout Sleurink legio kansen. Mark Land zag zijn kopbal op de lat uiteen spatten en Marten de Kruijff slaagde er niet in vanuit kansrijke positie te scoren. Ook Remco Timmer kreeg twee goede kopkansen. De spits raakte bij de laatste mogelijkheid geblesseerd aan zijn hamstring. Sleurink: “We moeten afwachten hoe ernstig het is. Het zit ons in de voorbereiding sowieso niet mee. Zo’n beetje al onze aanvallende spelers zijn geblesseerd.” De verdiende 2-0 viel alsnog in de 66e minuut. Mark Jaket behield oog in oog met keeper Jelle Brouwer het overzicht en stelde Robbert van Schie in staat simpel te scoren.
Coach Erwin Brem kan zich neerleggen bij de nederlaag. “ESC heeft verdiend gewonnen. Bij ons lagen de linies in de tweede helft te ver uit elkaar en waren zij heer en meester.” Collega Sleurink is redelijk tevreden over het spel van zijn team. “In de eerste helft vond ik ons te onrustig in balbezit, maar gaven we niet veel weg. De tweede helft waren wij de betere en bleken we in staat veel kansen te creëren.”

17 aug. - Bekerwinst Elburger Sportclub
De eerste wedstrijd om de KNVB-districtsbeker  heeft  Elburger Sportlcub winnend weten af te sluiten. Tegen de bezoekende  zondag 2e klasser  Vaassen werd het 1-0. Beide partijen hielden elkaar in een aantrekkelijke wedstrijd redelijk in evenwicht.
Vaassen, getraind door oud ESC-speler Patrick Patty,  beschikt  misschien over wat meer technische kwalitieten, maar de Elburgers wapenden zich hiertegen met een dosis gezonde strijdlust en lieten, wat nog belangijker is, voetballend een goede indruk achter.

Oefenmeester Wout Sleurink beschikt over een brede  selectie, die er kwalitatief sterker op is geworden. Met de terugkeer van doelman Frans Korenberg en verdediger Andies van der Beek hebben de blauw-witten twee zeer geroutineerde spelers in de gelederen.
Het enige doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Raoul Jessurun, die tien minuten na de hervatting middels een kopbal wist te soren.

A.s. zaterdag 21 aug. komen de Elburgers weer in actie. Op de tweede speeldag om de RABO-Bank Veluwecup is s.v. ’t Harde de tegenstander. De wedstrijd op sportpark Bovenmolen te Oldebroek begint om 14.00 uur.


14 aug. -Owios en Elburger Sportclub in balans.
De openingswedstrijd  van de eerste editie om de RABO-Bank Veluwecup  tussen OWIOS en Elburger Sportlcub is zaterdag onbeslist  geëindigd: 1-1.
Maar goed dat de temperatuur op het zonnige sportpark Bovenmolen   weer eens de zomerse waarden benaderden, want voor de talrijke toeschouwers was het  spel van beide  ploegen  (nog) niet om echt warm van te worden.
OWIOS begon voortvarend en al tien minuten was het de van Reaal Dronten overgekomen Yusuf Erdem die de thuisclub op een 1-0 voorsprong bracht. De Oldebroekers hadden met name in de eerste  helft weinig te duchten van de Elburger aanvallers die nauwelijks potten konden  breken.

Na  de hervatting liet oefenmeester Wout Sleurink  maar liefst vier verse krachten opdraven. Eén daarvan, Andries van der Beek, stond aan de basis van de late gelijkmaker. Ruim vijf minuten voor tijd bracht hij Remco Timmer in stelling die,  na een jaar blessureleed,  het scoren gelukkig nog niet verleerd is en doelman Marcel van der Beek van dichtbij passeerde.   


7 aug. - Oefenwinst Elburger Sportclub
Elburger Sportclub heeft de oefenwedstrijd  tegen Unicum uit Lelystad met 2-1 gewonnen. Het was het eerste optreden van de blauw-witten, nadat men vorige week zaterdag de training had hervat.

De  selectie  van oefenmeester Wout Sleurkink kende vanwege vakanties nog een flink aantal absenten.

De Lelystedelingen, die afgelopen twee seizoenen tegen de Elburgers in competitieverband uitkwamen, namen in de eerste helft de leiding.

Na de hervatting ging de thuisclub driftig op zoek naar de gelijkmaker en het was de van A-junioren overgekomen debuterende Robbert van Schie die een knappe actie doeltreffend afrondde.

Vlak voor tijd smaakte Remco Timmer,  die na een jaar blessureleed z’n rentree vierde, het genoegen middels een rake kopbal de winnende treffer te scoren.


2 aug - Elburger Sportclub weer in training
Zoals de meeste amateurclubs, heeft ook Elburger Sportclub  inmiddels de trainingen hervat ter voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen 2010-‘11. Na het succesvolle afgelopen voetbaljaar,   wacht de formatie van oefenmeester  Wout Sleurink  in de 2e klasse G  een lange en zware, maar voor de spelers en supporters daarentegen ook een zeer aantrekkelijke competitie.

Wat dat laatste betreft staan er van de in totaal 26  wedstrijden (vier meer dan in voorgaande jaren) maar liefst zes onvervalste derby’s  op het programma;  tegen OWIOS, ’t Harde en VSCO ‘61 .  De Elburgers hadden zich daarbij geen mooiere seizoensouverture kunnen wensen , want het thuisduel  tegen de geel-zwarte formatie uit Oosterwolde op  zat.  4 sept. a.s.  mag natuurlijk worden gekwalificeerd als een regelrechte kraker. De gemeentelijke derby,  tegen het eveneens gepromoveerde ’t Harde (uit), een week later,  is overigens ook een affiche om naar uit te kijken.

De  selectie van de Elburgers bleef vrijwel in tact en is er in de breedte misschien wel sterker op geworden. Het vertrek van doelman Wilco de Vries (naar Hoofdklasser Nunspeet) en David Laanstra (lager elftal ASV Dronten) werd ruimschoots  gecompenseerd met de terugkeer op het oude nest van  doelman Frans  Korenberg (ex-Be Quick ‘28 ) en verdediger Andries van der Beek (ex- DOSK), terwijl ook aanvaller Remco Timmer, na een jaar blessureleed, weer van de partij is. Verder werden uit eigen gelederen de  talentvolle  A-junioren Richard Boer en Robbert van Schie aan de selectie toegevoegd.

Na een intensieve eerste trainingsweek  staat voor zaterdag 7 aug. a.s. de  oefenwedstrijd gepland tegen  een oude bekende n.l.  Unicum uit Lelystad..

Vervolgens wordt op zaterdag 14 aug. de eerste wedstrijd gespeeld in het kader van de RABO-Bank Veluwe-cup tegen OWIOS,  terwijl een week later  in datzelfde toernooi  ’t Harde de tegenstander is. Beide wedstrijden worden gespeeld op het sportpark van de organiserende vereniging (dit jaar OWIOS).

Tussendoor, dinsdag 17 aug., treffen de Elburgers (thuis)  in de strijd om de KNVB-districtsbeker (poule-fase)  zondag 2e klasser Vaassen.

Een week later, dinsdag 24 aug. gevolgd door de  tweede bekerwedstrijd tegen zondag 3e klasser Heino (uit). Zaterdag 28 aug. wordt dan de laatste beker-wedstrijd  gespeeld, waarbij 3e klasser  Hatto Heim  de tegenstander is.

Op de eerste zaterdag in september barst dan het competitiegeweld los  met de eerder genoemde confrontatie tegen  VSCO ‘61.